Ledelse
RETT FRA LEVRA: – Om jeg drar til Vadsø eller Lindesnes og prater med mine medlemmer, vet jeg akkurat hva de mener når jeg drar igjen. De er veldig direkte, sier Julie Brodtkorb.
Øyvind Risvik
– Dette er ikke en bransje hvor man går rundt grøten
Julie M. Brodtkorb hoppet av som stabssjef for statsministeren og ble administrerende direktør i Maskinentreprenørenes Forbund. I den bransjen går de ikke rundt grøten.
Som administrerende direktør for Maskinentreprenørenes Forbund (MEFF) er Julie Margrethe Brodtkorb sjefen for en omsetning på nærmere 80 milliarder, 30.904 ansatte, 2069 bedrifter, 9340 gravemaskiner, 3029 hjullastere, 5208 lastebiler og et utall andre anleggsmaskiner.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Virksomheter som tar i bruk roboter vokser ofte – og ansetter flere
Konkurs ikke nødvendigvis toppsjefens feil
Når ledere blir flaskehalsen ved bruk av KI
Det kan bli streikesommer i flytrafikken
Høyre vil kutte oljepengebruken – advarer Ap
Mest leste artikler
Hva skjer i hjernen ved stress, og hvordan påvirker det beslutninger og lederskap?
Politiets IT-enhet gikk fra 30 nyansettelser av nyutdannede og ingen plan til 600 søkere og mye læring
Slik kan staten beholde unge medarbeidere: Fem råd til statlige arbeidsgivere
Maria Walberg: Ledere skal få støtte fra Nav når ansatte er syke og sykefraværet skal ned
Støre og norsk utenrikspolitikk: Kan han gjøre det Listhaug ikke kan?