Ledelse
Det kan være lurt å følge godt med på hvilken (tjeneste)pensjon din nye arbeidsgiver tilbyr når du bytter jobb, skriver kronikkforfatter Maiken Furre. Illustrasjonsfoto: Oleh Veres / iStock Photos
ESA gransker økonomisk støtte til Norsk Katapult
EFTAs kontrollorgan ESA har besluttet å innlede en formell gransking av statsstøtte som er blitt gitt under støtteordningen Norsk Katapult.
ESA overvåker statsstøtte som er gitt av EØS EFTA-statene. Under gjennomgang av støtten som er blitt bevilget i 2018, vurderte ESA deler av støtteordningen Norsk Katapult. Gjennomgangen omfattet materielle eiendeler, som blant annet utstyr, skriver EØS-tilsynet i en pressemelding.
Formålet med Katapult-ordningen er å bistå i etableringen og utviklingen av såkalte katapultsentre. Den er blitt opprettet for å støtte små og mellomstore bedrifter (SMB) med utvikling og lansering av produkter.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
I AM WE – Illusjonen om én intelligens
Når ledere tømmer ord for innhold
– «De tradisjonelle» vil fortsette å gjøre det samme, med lavere kostnader. «De smarte» tenker annerledes
Ledere må tørre å slippe roret
Skal du ha fageksperter i fremtiden, må du ansette nyutdannede
Mest leste artikler
Høyesterett strammer inn: Flere kan få krav på overtidsbetaling
Henning Bang: Hva skiller gode og dårlige ledergrupper?
– «De tradisjonelle» vil fortsette å gjøre det samme, med lavere kostnader. «De smarte» tenker annerledes
KI kan ta feil med stor overbevisning – illusjonen om én intelligens
KI i arbeidslivet kan gjøre jobben mer meningsløs