Ledelse
Soria Moria, 13. oktober 2005: Partilederne for de rød-grønne la fram sin felles regjeringserklæring. Åslaug Haga (Sp), Jens Stoltenberg (Ap) og Kristin Halvorsen (SV).
Bjørn Sigurdsøn / NTB
Fra Soria Moria til Hurdalssjøen
Det er nok ikke usannsynlig at de tre partiene som har forhandlet i Hurdal har lest bøkene til Jens Stoltenberg og Kristin Halvorsen. Uten at det ga nok drahjelp til resultatet.
Fortsatt vil det nok gå en stund før vi får rapporter fra innsiden om hva som egentlig skjedde rundt forhandling- eller sonderingsbordet på Hurdal. Men de tre partiene har forhandlet før. Og da gikk det bedre. Selv om også den gang tok i bruk klassiske triks og gikk i åpenbare feller.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Europas viktigste forsvar er ikke bare flere våpen
Mindre prisvekst gir rentehåp: – Veldig gode nyheter
Den perfekte kandidaten finnes bare på papiret
KS-leder Gunn Marit Helgesen: – Har store forventninger til Kommunekommisjonen II
Ny rapport: Vest-Europa har opplevd sin varmeste juni noensinne
Mest leste artikler
Norges mest lønnsomme innvandrer: Farouk Al-Kasim er reisende i den norske oljemodellen
Verdens beste vann
KS-leder Gunn Marit Helgesen: Vil ha større lokalt handlingsrom og reduserte forventninger til kommunene
Jan Tore Nygård om urealistiske krav i moderne rekruttering: Den perfekte kandidaten finnes bare på papiret:
Tore Øvrebø: Fra OL-utøver til toppidrettssjef