Ledelse
TAR TAK: Merete Smith, generalsekretær i Advokatforeningen, er opptatt av å ta tak i problemer i organisasjonen umiddelbart. – Uro i organisasjonen må gripes fatt i mens det er lite og håndterbart.
Nina Kraft.
Frykter lengre straffer
Lengre straffer vil kunne medføre at de som slipper ut av fengslene blir mindre tilpasningsdyktige i samfunnet. Da får vi sannsynligvis større tilbakefallsprosent, mener Merete Smith, leder i Advokatforeningen.
Det første man legger merke til er hvor mye hun ligner sin mor. Ansiktet, energien, det lette fotlaget. Stemmen også. Et det noe av faren også kanskje - lunheten, humoren, den ujålete direkte væremåten? Joda, men særlig moren.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
BMW og Visa kutter tusenvis av ansatte
Netanyahu møtte Trump: – Positivt og produktivt
Reservekraft er Norges glemte beredskapsressurs
Utenforlandet som ønsker å være seg selv – nok
Seier og bekymring i 2026
Mest leste artikler
Tormod Harbo: Derfor misbrukes forskning i samfunnsdebatten
NHO-direktør Vegard Einan advarer mot uforutsigbar arbeidslivspolitikk og nye overtidsregler for deltid
Norges mest lønnsomme innvandrer: Farouk Al-Kasim er reisende i den norske oljemodellen
Over 325.000 evakuert fra skogbranner i Frankrike og Spania
Gazakomité avviser å overta Gaza før israelsk tilbaketrekking