Ledelse
Pudukun Kalayam Kulam Padmanabhan (65), Padman blant venner, kom fra India til Oslo på midten av 1970-tallet. Han er eier og daglig leder i DFV Renhold AS i Oslo.
Baard Fiksdal.
Ledere utenfra: Maratonmannen Padman
Holmenkollmarsjen (1984): Hver meter er ny personlig rekord. Etter nær tre mil på bakglatte ski er indiske Padman alvorlig sliten. Fortvilelsen stiger. På Kikut vet han at det er mulig å gi opp og ta bussen hjem.
- Hvis jeg skal bo i dette landet vil jeg lære meg å gå på ski, tenker Padman. Han drar ned på en sportsbutikk i Oslo sentrum og kjøper et par glassfiberski av merket Nordmarka. Han forhører seg med norske venner om skismøring, tar et par prøveturer på Bogstadvannet og tenker at dette går jo fint. Ikke lenge etter stiller mannen til start på Holmenkollmarsjen sammen med over 5.000 deltagere. 54 harde kilometer venter.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
5 drivkrefter ved valg av arbeidsgiver
Volvo nedbemanner – 2000 mister jobben i Sverige
Imdi: Nesten 2000 færre flyktninger ventet neste år
Vi må starte før sykefravær — ikke etter
Staten skal ikke ansette seg ut av KI-omstillingen
Mest leste artikler
KI kan ta feil med stor overbevisning – illusjonen om én intelligens
NITO: Arbeidsgivere må følge reglene om overtid
NVE gir første vindkraftkonsesjon på ni år
– «De tradisjonelle» vil fortsette å gjøre det samme, med lavere kostnader. «De smarte» tenker annerledes
Henning Bang: Hva skiller gode og dårlige ledergrupper?