Ledelse
Ledelsesrådgiver Jan Wiese anbefaler deg å kontrollere tidsbruken din, og at du setter deg inn i den andre personens ståsted, når du skal kommunisere med negative personer.
Lederverktøy: Lær deg kommunikasjon med negative personer
Mange småkonflikter eskalerer til å bli store og dyre problemer for bedrifter. Derfor må du lære deg å finne løsninger sammen med negative personer, hevder ledelsesrådgiver.
Det er to hovedtilnærminger som ledere kan benytte når de skal kommunisere med negative personer, ifølge ledelsesrådgiver Jan Wiese. Hvilken du velger avhenger av hvor mye tid du har til rådighet.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
7 råd for å bruke KI smart i styrearbeidet
Enighet i både staten og kommuneoppgjøret
Fra 30 nyansettelser og ingen plan til 600 søkere og mye læring
Støre kan, om han vil, det Listhaug ikke kan
Når den norske modellen legges i handlekurven til private bedrifter
Mest leste artikler
Tidligere Redd Barna-leder Birgitte Lange har skrevet bok om å søke en utvidet form for kjærlighet utenfor romantiske forhold. Også i arbeidslivet.
Maria Walberg: Ledere skal få støtte fra Nav når ansatte er syke og sykefraværet skal ned
Jobb og karriere: Slik unngår du tilbakefall etter sykmelding når du skal tilbake i jobb
Politiets IT-enhet gikk fra 30 nyansettelser av nyutdannede og ingen plan til 600 søkere og mye læring
Oppsagt kommunedirektør tapte i lagmannsretten – Kragerø kommune vant fullt ut