Noe av det Geir Karlsen har jobbet mye med etter at han ble konsernsjef i Norwegian, er opprettholdelse og videreutvikling av selskapskultur. Han har reist mye rundt. Her på hovedkontoret på Fornebu.
Anita Myklemyr
Lederspeilet:
Norwegian-sjef Geir Karlsen: Endelig ute av krisemodus
Å være konsernsjef er en helt annen jobb enn å være finansdirektør, erfarer Geir Karlsen, toppsjef i Norwegian på tredje året. – Jeg har jo til tider vært litt brutal i finansdirektørrollen. Nå må jeg oftere tenke meg om en gang til før jeg bestemmer meg.
Under pandemien var Norwegian en liten hårsbredd fra å gå konkurs. Nå planlegger de for vekst, og i år åpner flyselskapet totalt 27 nye flyruter i vinterprogrammet og 46 i sommerprogrammet.
Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd
99,- 750,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd
2835,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd
1,- 205,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd
2400,-
KJØP
Nylige artikler
Norge, EU og Storbritannia enige om fiskeriavtale
EUs beslag av russiske midler: De Wever alene mot Kommisjonen – men vinner hjemme i Belgia
Økt oppmerksomhet uten politisk betydning
Monument-syndrom og offentlige bevilgninger
Så mange ledere er det i kommunen der du bor
Mest leste artikler
Regjeringen skroter lovfestet betalt ferie fra første arbeidsår: Akademikernes leder Lise Lyngsnes Randeberg er skuffet
Magne Lerø: Trump og EU: Forvirring rundt fredsplanen for Ukraina
Forsvarsmekanismer på arbeidsplassen: Hvordan ledere og ansatte lurer seg selv
Indre Namdal tester ny fastlegemodell: Kommunalt oppgavefellesskap i fokus
Vegard Einan i NHO Service og Handel: LOs søksmål om deltid truer den norske arbeidsmodellen