Ledelse
Per A. Foss er direktør i Patentstyret.
Esben Hoff.
Per A. Foss i Patentstyret: Patent direktør
Jakten på de gode patentene i verden har aldri vært mer intensiv enn nå. I 2015 ble det levert inn 218 000 søknader om patent til Verdens patentmyndigheter. I et anonym bygg på Nordpolen i Oslo styrer direktør i Patentstyret Per A Foss en etat som er viktigere enn noen gang. Men fortsatt er det mange som ikke kjenner til dem.
–Det er en utfordring å vise hva vi holder på med. Det er jo litt teknisk og juridisk, jeg skjønner det, men mye av Norges fremtidige verdiskapning bør jo innom oss for nettopp å sikre fremtidige rettigheter. Når innovasjonstrykket er på vei oppover har vi en jobb å gjøre, sier administrerende direktør i Patentstyret, Per A. Foss.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Spekter: – Kulturen vil bli salderingspost i kommunene
FT: USA knytter sikkerhetsgarantier for Ukraina til fredsavtale som gir bort territorium
Det er noe som mangler i debatten om innovasjon
Svar til Vegard Einan: Anbud er ikke veien til bedre tjenester
Stiller spørsmål om LO/Ap-samarbeid i Stortinget
Mest leste artikler
Diskrimineringsnemnda og Kirkerådet: Leder degradert etter kontroversiell rasismeavgjørelse
Jobb & karriere: Hvordan håndtere økt sykefravær og stress i arbeidsmiljøet
Kunstig intelligens og arbeidsliv: Fire scenarier for 2035
Norge svarer ESA: Innleieregler og EØS-avtalen under lupen
Betyr endringene i arbeidsmiljøloven som kom 1. januar at det blir færre arbeidsmiljøsaker om krenkelser og trakassering?