Ledelse
Direktør i Folkehelseinstituttet, Camilla Stoltenberg på pressemøte der det orienteres om godkjenning, anbefaling, effekt og distribusjon av AstraZeneca vaksinen.
Lise Åserud / NTB.
Stjerne utad – manglende entusiasme innad
Camilla Stoltenberg blir genierklært av samarbeidspartnere, utenforstående observatører og egne lederkolleger. Men ansatte i FHI mener hun er fraværende og egenrådig. FHI-sjefen er et levende bevis på at det vanskelig å bli profet i eget hus.
TOPPSJEFEN | Helt siden 12. mars har vi gjentatte ganger – ofte hver uke – sett den profilerte legen, forskeren og direktøren for Folkehelseinstituttet, Camilla Stoltenberg, forklare, informere og holde befolkningen oppdatert med siste nytt om viruset som ble oppdaget i Norge i slutten av februar 2020.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Staten sløser – men hvem er syndebukken?
Dette er G7-lederne enige om
Høyre vil ha mer hemmelighold rundt jobbsøkere
Spørsmål om kuttet i drivstoffavgiften opp i Stortinget
8 av 10 innkjøpere i offentlig sektor mener eksterne konsulenter bidrar med spisskompetanse de selv ikke har tilgang på
Mest leste artikler
Jan Ketil Arnulf om å åpne for en sivil sjef for E-tjenesten: Ingen garanti for å finne en god kandidat
Torbjørn Aas om når styring tar plassen til ledelse: Derfor må offentlig sektor styres bedre
Slik blir du funnet av rekrutterere på LinkedIn.
Tidligere Nav-sjef Hans Christian Holte leder KI Norge: Vil skille KI-hype fra reelle endringer
NHH-studie gjort i norske bedrifter: Tjenende ledelse kan påvirke lønnsomheten negativt