Ledelse
Ragnhild Menes er festivalsjef for Kongsberg Jazzfestival. Festivalen er i år nedskalert, men hvis alt går etter planen kan publikum snart sitte ved disse bordene og høre jazz.
Anita Myklemyr
Tøff start for den nye festivalsjefen
Etter en røff opptakt, med pandemi og en opphetet strid mellom jazzartister og byens våpenindustri, er det snart tid for festivaljazz på Kongsberg igjen.
På toppen av pandemien fikk imidlertid den nye festivalsjefen på Kongsberg en annen vanskelig sak å forholde seg til: striden mellom jazz og våpenindustri.
I begynnelsen av juli går etter planen jazznavn som Nils Petter Molvær, Karin Krog og Arild Andersen på scenen under Kongsberg Jazzfestival. Årets festival er riktignok nedskalert, men det står likevel mange små og store band på plakaten.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Anthropic går på børs – hva så?
Undersøkelse: Vi opplever stadig oftere at eldre kolleger diskrimineres
Har du mot til å ikke være deg selv som leder?
Den stille makten
Feil bruk kan gjøre KI til en unyttig nikkedukke
Mest leste artikler
Høyesteretts dom strammer inn reglene for særlig uavhengig stilling
Janes E. Kjeldsen om Equinors retorikk: Derfor tror nordmenn at fornybarandelen er høyere
Ny metastudie viser at det å fremstå som en ledertype ikke nødvendigvis gir effektiv ledelse.
NITO: Arbeidsgivere må følge reglene om overtid
Omvendt lommetyveri: Slik virker underforstått retorikk