Lederspeilet
Toppidrettssjef Tore Øvrebø er opptatt av fellesskapet i toppidretten og at kvaliteten på det sportslige opplegget er så god at landslagene er det naturlige valget for utøverne.
Anita Myklemyr
Toppidrettssjefens jakt på de største OL-øyeblikkene
I OL i Paris håper toppidrettssjef Tore Øvrebø på mange øyeblikk der utøvere lykkes, for så å feire sammen med de andre utøverne i troppen. – Da blir jeg rørt. Hver gang.
I mai la Tore Øvrebø fram Olympiatoppens offisielle OL-mål: åtte medaljer i OL og seks medaljer i Paralympics. Selv har han vært med i OL én gang som utøver, tilbake i 1988, og denne sommerens OL i Paris blir hans femte OL som toppidrettssjef og sjef for Olympiatoppen.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
YS ser mulighet for et godt lønnsoppgjør etter ny konjunkturrapport
Måling: Russere føler seg omringet av fiender
Forventer de største demonstrasjonene i USAs historie
Norge er annerledeslandet også i arbeidslivet
Konfliktløsningens tapte mulighetsrom
Mest leste artikler
Diskrimineringsnemnda og Kirkerådet: Leder degradert etter kontroversiell rasismeavgjørelse
Jobb & karriere: Hvordan håndtere økt sykefravær og stress i arbeidsmiljøet
Norge svarer ESA: Innleieregler og EØS-avtalen under lupen
Betyr endringene i arbeidsmiljøloven som kom 1. januar at det blir færre arbeidsmiljøsaker om krenkelser og trakassering?
Jens Kjeldsen forklarer hvorfor Mark Carneys tale i Davos var en retorisk suksess