Ledelse
Forskeren, matematikeren, investoren og forretningskvinnen Silvija Seres har klare ideer om ledelse under det digitale skiftet.
Privat
– Trenger mer rampete ledelse
For å lykkes med det digitale skiftet trenger vi dyktige eiere og ledere som er villige til å ta langt mer risiko enn i dag. Dagens fokus på kontroll må balanseres bedre med aktiviteter som skaper muligheter på lang sikt, hevder forsker og matematiker.
Silvija Seres er svært tydelig i sitt budskap til fremtidens toppledere, under konkurransen Årets Unge Ledere 2016: Lederne som skal ta oss gjennom det digitale skiftet må være hackere. Hun tenker ikke på ulovlig digital spionasjevirksomhet, men på den opprinnelige betydningen av ordet som henspiller på skarp problemløsning. Og problemene må løses før man står midt oppe i dem:
Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd
99,- 750,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd
2835,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd
1,- 205,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd
2400,-
KJØP
Nylige artikler
Fredsprisvinneren vant folkets hjerter – tross alt
Ny vurdering av pendlerfradrag kan gi penger tilbake
Dette er Høyre-trioens distriktsalibi: Odelsgutt fra bøgda
Slik skal Norge gjøre seg mer attraktivt
Chile kan få sin mest høyreorienterte president siden Pinochet
Mest leste artikler
Økende arbeidsledighet blant unge: Er arbeidslivet tilpasset Gen Z?
Slakter eget slagord
Historisk vedtak: FN-konvensjon for funksjonshemmede innlemmes i norsk lov
Frank Gran om omkamper i kunnskapsorganisasjoner: Forståelse og ledelse
Ole Gustav Gjekstad: Ny landslagssjef med fokus på individuell teknikk