Ledelse
– Når man ser polariseringen som skjer rundt om i verden, skjønner man at så mange fremhever livskvaliteten i Sverige, Danmark, Finland og Norge. Men janteloven eller ideen om at vi alle er sosialdemokrater – eller grå mus – er jeg ikke så glad i, sier Rolv Erik Ryssdal.
Nina Kraft
Vakler mellom fiskeboller og fiskepudding
Hva spiser man til middag når man er blitt en av Norges få internasjonale toppledere og stadig suser mellom verdensdelene? Er man laget av et helt annet stoff enn oss andre – og har man det bedre?
Oppvokst på Ullern, står det på lappen min. Begge foreldrene var jurister. Finansiell trygghet og to svært oppegående foreldre. Det er nok et godt utgangspunkt når man vil opp og frem, tenker jeg mens jeg trasker av gårde for å møte Rolv Erik Ryssdal, som siden september i fjor har ledet Schibsteds satsing på det internasjonale annonsemarkedet på nett, et selskap som heter Adevinta og som har avdelinger i 16 land.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Bufdir – et reir for kjønnsaktivisme
Fra drøfting til varsling
Jordskjelvekspert om skjelv i Oslo-området: – Enormt skadepotensial
Nye tall: Nedgang i antall selvmord i Norge
Fornybar Norge slår alarm om strømsituasjonen – vil ha mer vindkraft
Mest leste artikler
Hvorfor forlater eldre arbeidslivet tidlig? Ny bok av Lisa Wade
Stortinget bremser kjønnsaktivisme i Bufdir: Hva betyr det?
HR Norge: Staten bør trekke seg fra AFP og støtte de som trenger det mest
LO og NHO forsvarer statens bidrag til AFP
Hvordan håndtere varsling før drøftelsesmøte: Arbeidsgivers rettigheter og plikter