Ledelse
Forfatterne bak den nye boka «Sammen. Jakten på stemningen, samholdet og samarbeidet», Bjørn Nervik (t.h.) og Bjørn Erik Brandsæter Helgeland, mener lederes evne til å skape samhold, engasjement og en kultur der de ansatte trives og blir motivert er avgjørende for om virksomhetene lykkes.
Vil innføre "lappen for ledere"
– Du slipper ikke folk ut i trafikken uten førerkort. På samme måte som du kan forårsake stor skade i trafikken, kan en leder som ikke fungerer gjøre stor skade på hele organisasjonen, sier bokaktuelle Bjørn Nervik.
Det er på tide å stille tydeligere krav til ledere, både ved ansettelse og underveis mens de har en lederstilling. Det mener forfatterne bak den nye boka «Sammen. Jakten på stemningen, samholdet og samarbeidet», Bjørn Nervik og Bjørn Erik Brandsæter Helgeland.
Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd
99,- 750,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd
2835,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd
1,- 205,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd
2400,-
KJØP
Nylige artikler
Monument-syndrom og offentlige bevilgninger
Så mange ledere er det i kommunen der du bor
Mattilsynet må offentliggjøre navn – ansatte bekymret
Svært stram sykehusøkonomi i Stavanger – vurderer ansettelsesstopp
– Styreledelse er ingen sjekkliste, men et lederoppdrag
Mest leste artikler
Regjeringen skroter lovfestet betalt ferie fra første arbeidsår: Akademikernes leder Lise Lyngsnes Randeberg er skuffet
Magne Lerø: Trump og EU: Forvirring rundt fredsplanen for Ukraina
Forsvarsmekanismer på arbeidsplassen: Hvordan ledere og ansatte lurer seg selv
Indre Namdal tester ny fastlegemodell: Kommunalt oppgavefellesskap i fokus
Vegard Einan i NHO Service og Handel: LOs søksmål om deltid truer den norske arbeidsmodellen