Leder
Hans Geelmuyden bruker avgangen av partnere til å styrke egen posisjon som leder, og gir inntrykk av at han rydder opp når i toppledelsen når det trengs, skriver Magne Lerø.
Bjørn Sigurdsøn SCANPIX
Geelmuydens «kongen på haugen-ledelse»
Hans Geelmuyden kan lede. Problemet er at han er så frekk i kjeften og representerer en «kongen på haugen»-ledelse som partnere lett kan få i halsen.
Hans Geelmuyden har bygget opp Geelmuyden Kiese (GK) til et av landets ledende kommunikasjonsbyråer. Det ville han ikke klart om han ikke var faglig dyktig, forstår seg på strategi og ledelse og har evne til å samle og motivere dyktige medarbeidere. De siste 17 årene har selskapet som han nå eier over 95 prosent av, gått med overskudd. I fjor ble det minus. Det førte til at Geelmuyden tok grep, tok over den daglige ledelsen og i løpet av ni måneder sluttet ni partnere i selskapet.
Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd
99,- 750,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd
2835,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd
1,- 205,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd
2400,-
KJØP
Nylige artikler
– Styreledelse er ingen sjekkliste, men et lederoppdrag
Når sjefen gruer seg til julebordet
EUs jernrammer er dårlig butikk
Hvordan får vi et forsvarlig rehabiliteringstilbud fremover?
Høyre vil gi prins Sverre Magnus fulltidsjobb i kongehuset
Mest leste artikler
Regjeringen skroter lovfestet betalt ferie fra første arbeidsår: Akademikernes leder Lise Lyngsnes Randeberg er skuffet
Magne Lerø: Trump og EU: Forvirring rundt fredsplanen for Ukraina
Forsvarsmekanismer på arbeidsplassen: Hvordan ledere og ansatte lurer seg selv
Indre Namdal tester ny fastlegemodell: Kommunalt oppgavefellesskap i fokus
Vegard Einan i NHO Service og Handel: LOs søksmål om deltid truer den norske arbeidsmodellen