Annonse
Kortnytt
Afrika: 72 millioner barnearbeidere
Annonse
Nesten halvparten av alle barnearbeiderne befinner seg i Afrika, ifølge en rapport om omfanget av barnearbeid i ulike deler av verden.
I de afrikanske landene er det til sammen drøyt 72 millioner barnearbeidere i alderen 5 til 17 år.
Det er en femdel av alle barn på kontinentet. I det langt mer folkerike Asia og stillehavsområdet er tallet på barnearbeidere 62 millioner, mens det er i underkant av 11 millioner på det amerikanske kontinentet og om lag 5,5 millioner i Europa og Sentral-Asia.
I verden som helhet er det 152 millioner barnearbeidere. Det er en nesten en tidel av alle verdens barn, ifølge rapporten. Den er utgitt av en internasjonal sammenslutning av organisasjoner som arbeider for å bekjempe barnearbeid og slavearbeid.
Nylige artikler
Støre vil ikke at bøndene skal sakke akterut igjen
Avgiftskuttene på drivstoff slo rett inn på prisene
Felleskjøpet-topp får ny rolle etter aksjeavsløring
Lederutvikling: Vi vet hva som virker – hvorfor gjør vi noe annet?
Folkehelse er også å ha noe meningsfullt å gå til
Mest leste artikler
Oppsagt kommunedirektør tapte i lagmannsretten – Kragerø kommune vant fullt ut
Tidligere Redd Barna-leder Birgitte Lange har skrevet bok om å søke en utvidet form for kjærlighet utenfor romantiske forhold. Også i arbeidslivet.
EUs likelønnsdirektiv kan gi ansatte rett til å sammenligne lønn
Kongshavn blir ny fergeterminal i Oslo: Ap og Frp raser mot avtalen
Ingvill Kvernmo om arbeidsmiljø og sykefravær: Hva holder folk i jobb?