jobb og ledelse
Blant fiffen på Geilo
Drømmer du om et fjellpalass før vintersesongen setter inn? Det finnes en rekke godbiter for de som vil kjøpe en luksushytte på fjellet.
Det er stor interesse for hytte på fjellet i alle prisklasser og det finnes et hav av valgmuligheter. Et søk på finn.no viser at det er 687 hytter til salgs i den norske fjellheimen, og det burde derfor være noe for enhver smak og lommebok. Stadig flere drømmer om luksushytte på fjellet med alle fasiliteter. Det er for tiden 12 hytter på markedet i prisklassen over fem millioner som er annonsert på finn.no. Fem av hyttene er lokalisert på Geilo, men det finnes også flere godbiter i Hemsedal og Trysil. Mulighetene på Geilo er mange, enten man vil kjøpe hytter nær alpinanlegget eller en fjellstue med hvite vidder på alle kanter. Geilo kan by på 17 skiheiser, 33 nedfarter og 220 kilometer langrennsløyper. En bedre middag eller afterski kan nytes på ærverdige Dr. Holms Hotel. Hotellet har vært en kilde til rekreasjon, trivsel og velvære siden begynnelsen av 1900-tallet.
Megler Christian Haatuft i Terra Eiendomsmegling på Geilo sier markedet for å omsette dyre hytter på Geilo er bra, men at det tar noe tid å omsette hytter i den øverste prisklassen.
- Hittil i august har vi omsatt flest hytter i prisklassen 1-6 millioner kroner. Disse er noe lettere å omsette enn de dyreste hyttene, sier han.
Haatuft har tro på at etterspørselen etter de aller dyreste hyttene vil ta seg opp i september, det vil si hytter i prisklassen over seks millioner. Han har nå to luksushytter for salg i prisklassen 9-12 millioner som han tror blir solgt før snøen laver ned på Geilo.
Terra-megleren sier det stort sett er privatpersoner som kjøper de dyreste hyttene. Bedrifter går i liten grad til innkjøp av hytter i den øverste prisklassen.
- Etterspørselen på Geilo er bra. Prisene stiger jevnt og trutt, sier Haatuft og trekker frem at han akkurat har solgt fire hytter på en dag.
Geilo
Praktfull fjelleiendom på Midtkollen, Geilo. 241/174 kvadrat. Stue/spisestue med kjøkken, 3 soverom, 2 bad/wc, badstue, kjølerom, jacuzzi og 1,5 mål tomt.
Pris: 9,35 millioner
Geilo
Tradisjonsrik hytte med anneks og kjeller, samt tre mål tomt. Inneholder blant annet stor stue med peis, spisestue, kjøkken, fem soverom, kjellerstue og badstue. 322/235 kvadrat. Attraktiv beliggenhet på en av Geilos fineste utsiktstomter.
Pris: 12 millioner
Trysil
Buen hytte, beliggende i Fageråsen, Trysilfjellet. Hytte på 236/201 kvadrat med totalt 17 sengeplasser. Fasiliteter som badstue, boblebad og steamdusj.
Pris: 5 millioner