Samfunn
Budsjettkrisen: – Ingen nye forslag på bordet
Det skal ikke ha kommet noen nye forslag til løsning på budsjettkrisen fra statsminister Erna Solberg (H) under møtet i statsministerboligen mandag kveld.
Dette skal ha overrasket støttepartiene, skriver VG.
Statsminister avbrøt mandag besøket sitt i Nord-Norge og Trøndelag og reiste tilbake til Oslo for å forsøke å løse striden om statsbudsjettet for neste år. Mandag kveld var det samling i statsministerboligen med representanter fra regjeringen og de to støttepartiene for å prøve å finne en løsning. Men møtet ble avsluttet uten resultat, og ifølge VGs kilder kom det ingen nye forslag på bordet, til tross for at Høyre og Frp i snart en uke har diskutert forslagene KrF og Venstre kom med i begynnelsen av forrige uke.
– Det er krevende. Vi har jobbet over lang tid, det er en uoversiktlig situasjon, men ingen hadde forventet en løsning i kveld, sa KrF-leder Knut Arild Hareide på vei ut fra møtet mandag kveld. Han la ikke skjul på at han var skuffet.
Både han og Venstre-leder Trine Skei Grande pekte igjen på regjeringens ultimatum, og hvor vanskelig det har gjort forhandlingene.
– Jeg tror regjeringen har fått mange ting å tenke på etter de tilbakemeldingene vi har gitt, og det er fortsatt ekstremt krevende, sa Venstre-lederen.
Partene er enige om å holde dialogen åpen, men det er ikke satt noe tidspunkt for når forhandlingene fortsetter.
Nylige artikler
Mye skrolling påvirker opplevelsen av arbeidsmiljøet
Politikerskapt mangel på ansatte i offentlig sektor
Slik leder du best når det gjelder som mest
Hver sjette tiendeklassing har et fravær som vekker bekymring
Innvandring til Norge tilbake på nivået fra 2019
Mest leste artikler
Tilsyns-Norge: Er vi i ferd med å kontrollere hverandre i senk?
Magne Lerø: Korrupsjonsforvirret Eva Joly med svingslag mot Økokrim
Kommunesammenslåinger reduserer byråkrati: Ny rapport fra Kommunekommisjonen
Robert Flataas om skolepolitikk i Norge: Behov for rammer og ressurser fremfor detaljstyring
LO avviser drøfting av innleiesaken i Samarbeidskomiteen med Ap