Samfunn
TETTPAKKET PRGRAM: Nestleder Hadia Tajik har ledet arbeidet med forslag til nytt partiprogram foran Arbeiderpartiets landsmøte i helgen. Målet er at programmet skal hjelpe partileder Jonas Gahr Støre til statsministerstolen.
NTB-scanpix.
– Det er ingen tvil om at Høyre er hovedmotstanderen
Arbeiderpartiet børster støvet av gamle suksessoppskrifter, forsøker å tenke litt nytt og utroper Høyre som hovedmotstander foran høstens valg.
Forslaget til nytt partiprogram for Arbeiderpartiet oser av selvtillit og litervis med Møllers tran. På flere områder går den gamle ørnen lenger enn man er vant med fra den kanten. Men for å få valgkampen inn på Ap-sporet, må det bli en kamp mot Høyre – om arbeidsplasser og ny verdiskaping – ikke krangler om ulv og innvandring med Sp og Frp.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
«Vi må ta en prat ...» Hvordan bli flinkere til å ta de vanskelige samtalene
Ledelse når ressursene ikke strekker til
Hvis du må følge opp alt: Har du ansatt feil, eller leder du feil?
Alle trenger å være del av en flokk
Arbeidstilsynet advarer hotellbransjen
Mest leste artikler
Stortinget bremser kjønnsaktivisme i Bufdir: Hva betyr det?
Hvorfor forlater eldre arbeidslivet tidlig? Ny bok av Lisa Wade
LO og NHO forsvarer statens bidrag til AFP
Hvordan håndtere varsling før drøftelsesmøte: Arbeidsgivers rettigheter og plikter
Jonsborg/Johansen: Hvordan psykologisk trygghet kan øke innovasjonsevnen i norsk arbeidsliv