Samfunn
TETTPAKKET PRGRAM: Nestleder Hadia Tajik har ledet arbeidet med forslag til nytt partiprogram foran Arbeiderpartiets landsmøte i helgen. Målet er at programmet skal hjelpe partileder Jonas Gahr Støre til statsministerstolen.
NTB-scanpix.
– Det er ingen tvil om at Høyre er hovedmotstanderen
Arbeiderpartiet børster støvet av gamle suksessoppskrifter, forsøker å tenke litt nytt og utroper Høyre som hovedmotstander foran høstens valg.
Forslaget til nytt partiprogram for Arbeiderpartiet oser av selvtillit og litervis med Møllers tran. På flere områder går den gamle ørnen lenger enn man er vant med fra den kanten. Men for å få valgkampen inn på Ap-sporet, må det bli en kamp mot Høyre – om arbeidsplasser og ny verdiskaping – ikke krangler om ulv og innvandring med Sp og Frp.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Forsvaret bistår politiet med vakthold i Oslo
Trump: – Vi avsluttet krigen med Iran i dag
Norsk sokkel har passert toppen – eksporten på rekordnivå
Om fornuft og dømmekraft i lederskapet
Jeg jobber med KI. Derfor vil jeg helst ikke snakke om KI
Mest leste artikler
Torbjørn Aas om når styring tar plassen til ledelse: Derfor må offentlig sektor styres bedre
Norsk studie: Toppledere lar personlige verdier og følelser styre beslutninger
Studentenes reaksjon på kunstig intelligens handler ikke bare om jobber, men om læring, kritisk tenkning og et mer krevende arbeidsliv.
NHH-studie gjort i norske bedrifter: Tjenende ledelse kan påvirke lønnsomheten negativt
Marlen Lauritsen/Silje Finnskog Jensen: Lederflukt er den største sikkerhetsrisikoen i norsk næringsliv