Annonse
Samfunn
Fortsatt polsk krise
Annonse
De tumultene som utspilte seg i det polske parlamentet i desember har vist seg bare å være begynnelsen til enda en låst konflikt mellom regjeringspartiet PiS og opposisjonen, rapporterer Ekot.
Det nasjonalkonservative PiS har meddelt at de tenker å gjennomføre årets første møte, til tross for at opposisjonen fortsetter å okkupere plenumsalen i parlamentet.
En gruppe parlamentarikere har oppholdt seg der i flere uker, og krever at julens avstemming over budsjettet skal omgjøres. Ingen løsning på konflikten ser ut til å være i sikte.
Meningsmålinger viser samtidig at regjeringspartiet PiS fortsatt har stor støtte blant velgerne – omkring 35 prosent – og ser ut til å være relativt upåvirket av den seneste tidens hendelser.
Nylige artikler
– Tjenende ledelse er krevende, men effektivt
Makt ikke viktigst i lederskap
«Tjenende lederskap», der ansatte settes først, var negativt for lønnsomheten
Rekordmange studerer ved fagskole
Forsvarsbudsjettet øker kraftig – mens diplomatiet slankes
Mest leste artikler
Torbjørn Aas om når styring tar plassen til ledelse: Derfor må offentlig sektor styres bedre
Studentenes reaksjon på kunstig intelligens handler ikke bare om jobber, men om læring, kritisk tenkning og et mer krevende arbeidsliv.
Anthropic ber om KI-pause: Reell advarsel eller smart PR-stunt?
Norsk studie: Toppledere lar personlige verdier og følelser styre beslutninger
Marlen Lauritsen/Silje Finnskog Jensen: Lederflukt er den største sikkerhetsrisikoen i norsk næringsliv