Annonse
Samfunn
Kontantstøtte for bedrifter ut august
Kontantstøtten til bedrifter videreføres ut august. Det opplyste statsminister Erna Solberg (H) i NRKs Politisk kvarter fredag.
Annonse
Holden-utvalget som onsdag la fram sin gjennomgang av de økonomiske støttetiltakene etter koronakrisen, ba om at kontantstøtten til bedriftene ble avviklet så raskt som mulig, på grunn av uheldige insentivvirkninger.
NHO protesterte, og nå er de bønnhørt.
– NHO mener at det er feil å droppe kompensasjonsordningen nå, men ordningen trenger nødvendige justeringer, sa sjeføkonom Øystein Dørum, i NHO til NTB torsdag.
– Vi viderefører ordningen ut august måned, så er planen at den skal avvikles. Det er fortsatt mange bedrifter som er i en usikker situasjon, særlig i den norske reiselivsnæringen, sier Erna Solberg.
Nylige artikler
Dette er G7-lederne enige om
Høyre vil ha mer hemmelighold rundt jobbsøkere
Spørsmål om kuttet i drivstoffavgiften opp i Stortinget
8 av 10 innkjøpere i offentlig sektor mener eksterne konsulenter bidrar med spisskompetanse de selv ikke har tilgang på
Syltynn avtale mellom Iran og USA
Mest leste artikler
Jan Ketil Arnulf om å åpne for en sivil sjef for E-tjenesten: Ingen garanti for å finne en god kandidat
Torbjørn Aas om når styring tar plassen til ledelse: Derfor må offentlig sektor styres bedre
Slik blir du funnet av rekrutterere på LinkedIn.
Tidligere Nav-sjef Hans Christian Holte leder KI Norge: Vil skille KI-hype fra reelle endringer
NHH-studie gjort i norske bedrifter: Tjenende ledelse kan påvirke lønnsomheten negativt