Annonse
Kortnytt
Nytt traineeprogram for funksjonshemmede
For å nå målet om å få flere funksjonshemmede i arbeid vil staten starte et nytt traineeprogram for personer med nedsatt funksjonsevne og høyere utdanning.
Annonse
Kommunal- og moderniseringsdepartementet sendte sist sommer et brev til alle statlige virksomheter med invitasjon til å delta i det nye traineeprogrammet.
I første omgang var det for få som meldte sin interesse, så det ble nødvendig å sende ut en ny invitasjon i høst.
Programmet skal etter planen starte i løpet av våren og skal pågå i halvannet år. Målet er å kunne lyse ut 30-40 traineestillinger.
Traineeprogrammer av denne typen har vært arrangert fem ganger tidligere. I det forrige traineeprogrammet, i 2015-2016, deltok 15 av statens virksomheter og 18 traineer.
Nylige artikler
Når arbeidsgiver vil si opp en sykemeldt ansatt
Nordmenn skeptiske til å erstatte Nato
Seieren over Brasil slo ut på jordskjelvmålere
– Stortinget burde jobbet med sykefravær – og AFP som er på ville veier
Norges naive exit-strategi
Mest leste artikler
De beste lederrådene fra 20 norske toppledere
Pride skaper mer motstand: Skepsisen øker i Norge
Torstein Nesheim: Telenor tar smidig produktorganisering helt ut – dette betyr det for norsk arbeidsliv
Kvinner med ADHD møter ofte ekstra utfordringer, også i arbeidslivet
Rune Glomseth om skyggestrukturer i organisasjoner: Slik virker uformell makt og nettverk