Europa
Odense vil bli et dansk Davos
Den danske byen Odense ønsker å samle verdenseliten til et årlig arrangement. Modellen er den lille alpelandsbyen Davos som i en årrekke har samlet verdens rikeste og mektigste for å diskutere verdensproblemer og drive nettverksbygging.
I en pressemelding fra kommunen fremgår det at blant annet næringslivs- og innovasjonsguru Michael Porter vil være blant gjestene.
Det er organisasjonen Thinkers50 som hvert år rangerer verdens mest innflytelsesrike folk i næringslivet som står bak planene. I tillegg til Odensen skal det også arrangeres møter i New York, Abu Dhabi og Qingdao i Kina.
– Odense er i ferd med å gjenoppfinne seg selv, fra en by basert på tradisjonell industri til en by med fokus på kunnskap og nye teknologier, sier byens borgermester Anker Boye.
Nylige artikler
Må ta seg tid til å lytte til førstelinja i staten
Våpenhvile og fortsatte forhandlinger i Iran-krigen
Hvordan skal jeg komme tilbake etter sykefravær når lederen min ikke har tid?
Telenor saksøkes for minst 130 millioner kroner av kunder i Myanmar
EU-regler stopper Andøya fra å bli europeisk romhavn
Mest leste artikler
Hvordan kontorløsninger påvirker sykefravær blant ansatte
Ingvill Kvernmo: Forstå psykososialt arbeidsmiljø - arbeidsgivers ansvar og vanlige misforståelser
Debatt om statens lederlønnssystem: Fremtidige endringer i lønnsoppgjøret
Lønnsoppgjøret 2026: Meklingsstart og streikefare i frontfaget
Magne Lerø om kanselleringskultur og polarisering: En trussel mot tilgivelse i samfunnet