Samfunn
– Oslo-politiet mangler gode og erfarne etterforskere
Politiinspektør Grete Lien Metlid i Oslo politidistrikt sier mangelen på kvalifiserte etterforskere gjør at politiet ikke klarer å gjøre alt de skal.
Over tid har riksadvokaten vært bekymret for kvaliteten på politiets etterforskning, og i 2016 ble en handlingsplan for et løft av etterforskning lagt fram. Men lite har skjedd, melder NRK.
– Vi trenger nå erfarne etterforskere for at vi skal kunne oppnå de resultatene som kreves av oss, sier Grete Lien Metlid, leder for etterretning og etterforskning i Oslo politidistrikt.
Mangelen på kvalifiserte etterforskere går utover målene politiet er satt til å nå.
– Saker tar for lang tid og vi ikke klarer å prioritere alle sakene godt nok, sier Metlid.
Hun understreker at hun mener dette ikke går utover noen konkrete saksområder, men at det er en generell utfordring og at etterforskningsløftet er en viktig del av politireformen.
Politiets Fellesforbund mener problemet strekker seg langt utenfor hovedstaden og at flere av landets politidistrikt har de samme problemene,
– Det er en stor arbeidsbelastning. Det er lavt lønnsnivå og en lav lønnsutvikling, sier Sigve Bolstad, leder i Politiet fellesforbund.
Han sier at det å være etterforsker har lav status i politiet.
– Hvis man ser på verden for øvrig, så har det å være detektiv og etterforsker en høy status. Men i Norge er forholdet det motsatt. Det må det gjøres noe med.
Nylige artikler
Når stress ikke bare handler om jobben
Hemmelige møter mellom Trump-administrasjonen og høyreekstreme separatister i Canada
Kontrakt om kjøp av sørkoreanske raketter signert
Hvordan forebygge stress hos dine mest ambisiøse medarbeidere
Suget etter veivisere
Mest leste artikler
Diskrimineringsnemnda og Kirkerådet: Leder degradert etter kontroversiell rasismeavgjørelse
Randstad Workmonitor 2026: Norge leder an i tillit og fleksibilitet i arbeidslivet
Jobb & karriere: Hvordan håndtere økt sykefravær og stress i arbeidsmiljøet
Hvordan lede uten å miste seg selv: Espen Thunestvedts innsikt i bevissthet og ledelse
Algoritme-ledelse: Økt risiko for stress og helseplager i arbeidslivet