Samfunnsansvar
Oslo – sett innenfra
Her får du et litt annerledes bilde av Oslo.
Vi har valgt å beskrive Oslo gjennom en reise med byens lengste busslinje – 31-bussen fra Grorud til Snarøya.
Jorunalistikk møter kunst
For å fortelle en særegen men helt hverdagslig historie om Oslo, engasjerte vi kunstner Tor Einstabland og ba ham gi oss sitt blikk på hovedstaden – innenfra – på 31-bussen.
Einstabland er en svært erfaren kunstner. Han har hatt en rekke separatutstillinger både i Norge og i utlandet – blant annet i Berlin og Warszawa. Hans kunst er også kjøpt inn og blitt en del av Universitetet i Agders kjente kunstsamling.
Einstabland er født i Kristiansand i 1970, men er utdannet ved Westerdals i Oslo, og har siden 1990-tallet bodd og virket i byen. I dag bor han på Kampen.
Selv sier Eistabland følgende om «31-bussen»:
– Jeg ønsker å videreføre dette konseptet som et eget kunstprosjekt. Det vil si at jeg jobber ut bildene etter en visjon og et ønske om å formidle noe mer enn bare dokumenterende fotografier «fra øst til vest». Min hensikt er å søke etter en nerve og tilstedeværelse som til sammen gir et innblikk i begrepet «mangfold» – med alle sine ulike fasetter.
Nylige artikler
«Vi må ta en prat ...» Hvordan bli flinkere til å ta de vanskelige samtalene
Ledelse når ressursene ikke strekker til
Hvis du må følge opp alt: Har du ansatt feil, eller leder du feil?
Alle trenger å være del av en flokk
Arbeidstilsynet advarer hotellbransjen
Mest leste artikler
Stortinget bremser kjønnsaktivisme i Bufdir: Hva betyr det?
Hvorfor forlater eldre arbeidslivet tidlig? Ny bok av Lisa Wade
LO og NHO forsvarer statens bidrag til AFP
Hvordan håndtere varsling før drøftelsesmøte: Arbeidsgivers rettigheter og plikter
Jonsborg/Johansen: Hvordan psykologisk trygghet kan øke innovasjonsevnen i norsk arbeidsliv