Samfunn
Populær Borten Moe
Ola Borten Moe (Sp) kommer godt ut når velgerne triller terning over regjeringsmedlemmenes innsats.
Bare fem erfarne Ap-statsråder, deriblant utenriksminister Jonas Gahr Støre og statsministeren selv, gjør det bedre enn den ferske olje- og energiministeren, skriver Aftenposten.
Det er Respons Analyse som har bedt folk gi karakter til regjeringens medlemmer. Dette gjøres to ganger i året – til jul og sommer.
Ola Borten Moe får karakteren 3,5 og danker dermed ut sine regjeringskolleger fra Senterpartiet og SV. Med unntak av miljø- og utviklingsminister Erik Solheim (SV) er det ingen av statsrådene fra småpartiene som gjør det like godt som han.
Best karakter i regjeringen får imidlertid:
- Jonas Gahr Støre 4,7
- Sigbjørn Johnsen 4,1
- Jens Stoltenberg 3,8
- Knut Storberget 3,8
- Trond Giske 3,6
Samlet sett går regjeringen noe frem og får 3,4 i sin karakterbok. Det er det samme som Stoltenberg II-regjeringen fikk i valgårene 2007 og 2009.
Nylige artikler
Forsvaret bistår politiet med vakthold i Oslo
Trump: – Vi avsluttet krigen med Iran i dag
Norsk sokkel har passert toppen – eksporten på rekordnivå
Om fornuft og dømmekraft i lederskapet
Jeg jobber med KI. Derfor vil jeg helst ikke snakke om KI
Mest leste artikler
Torbjørn Aas om når styring tar plassen til ledelse: Derfor må offentlig sektor styres bedre
Studentenes reaksjon på kunstig intelligens handler ikke bare om jobber, men om læring, kritisk tenkning og et mer krevende arbeidsliv.
Norsk studie: Toppledere lar personlige verdier og følelser styre beslutninger
Anthropic ber om KI-pause: Reell advarsel eller smart PR-stunt?
Marlen Lauritsen/Silje Finnskog Jensen: Lederflukt er den største sikkerhetsrisikoen i norsk næringsliv