Samfunn
PSTs trusselvurdering ligger fast
Hendelsen i Manchester har foreløpig ikke fått noen konsekvenser for Politiets sikkerhetstjenestes (PST) vurdering av trusselsituasjonen i Norge.
– Vi jobber ikke så kortsiktig. Når man jobber med trusselbildet, jobber man over en lengre periode. Det er ingen endring i vår trusselvurdering per i dag. Den som er der, er gyldig fortsatt, sier seniorrådgiver Siv Alsén til NTB tirsdag.
Hun henviser til politiet for flere opplysninger om hvordan det jobbes med sikkerhet rundt store arrangementer, som konserter og idrettsbegivenheter.
Ifølge politiet ble minst 22 mennesker drept i et selvmordsangrep mot en Ariana Grande-konsert i Manchester.
Nylige artikler
Spekter: – Kulturen vil bli salderingspost i kommunene
FT: USA knytter sikkerhetsgarantier for Ukraina til fredsavtale som gir bort territorium
Det er noe som mangler i debatten om innovasjon
Svar til Vegard Einan: Anbud er ikke veien til bedre tjenester
Stiller spørsmål om LO/Ap-samarbeid i Stortinget
Mest leste artikler
Diskrimineringsnemnda og Kirkerådet: Leder degradert etter kontroversiell rasismeavgjørelse
Jobb & karriere: Hvordan håndtere økt sykefravær og stress i arbeidsmiljøet
Kunstig intelligens og arbeidsliv: Fire scenarier for 2035
Norge svarer ESA: Innleieregler og EØS-avtalen under lupen
Betyr endringene i arbeidsmiljøloven som kom 1. januar at det blir færre arbeidsmiljøsaker om krenkelser og trakassering?