Annonse
Velferd
Redd Barna ber om større satsing på barn og unge i neste års statsbudsjett
Redd Barna ber om en stor satsing på barn og unge i neste års statsbudsjett. De sier at koronapandemien og smitteverntiltak rammer barn hardt i hele verden.
Annonse
Organisasjonen ber blant annet om å øke bevilgningene til forebygging og avdekking av vold og overgrep, samt å sikre rettighetene til barn som lever i vedvarende lav inntekt i Norge. De mener også at barnetrygden må økes.
I tillegg viser Redd Barna til at millioner av barn i verden i dag fortsatt ikke er tilbake på skolebenken og at behovet for bistand og nødhjelp i 2022 vil være større enn på mange tiår. De ber Norge om å sette av minst 1 prosent av BNI til bistand.
Regjeringen samles i dag for å begynne planleggingen av neste års statsbudsjett.
Nylige artikler
Norge, EU og Storbritannia enige om fiskeriavtale
EUs beslag av russiske midler: De Wever alene mot Kommisjonen – men vinner hjemme i Belgia
Økt oppmerksomhet uten politisk betydning
Monument-syndrom og offentlige bevilgninger
Så mange ledere er det i kommunen der du bor
Mest leste artikler
Regjeringen skroter lovfestet betalt ferie fra første arbeidsår: Akademikernes leder Lise Lyngsnes Randeberg er skuffet
Magne Lerø: Trump og EU: Forvirring rundt fredsplanen for Ukraina
Forsvarsmekanismer på arbeidsplassen: Hvordan ledere og ansatte lurer seg selv
Indre Namdal tester ny fastlegemodell: Kommunalt oppgavefellesskap i fokus
Vegard Einan i NHO Service og Handel: LOs søksmål om deltid truer den norske arbeidsmodellen