Tabber og tull
Siden sist
Bjørgen i tenkeboksen
Det fortelles om Gro Harlem Brundtland at hun kunne gi beskjed til unge kvinnelige medarbeidere og bekjente at tiden var inne for at de burde blir gravide. Det ser ut til at tidligere idrettspresident Hans B. Skaset har tenkt å følge i landsmoderen spor på sitt område. Han stiger nå inn i rollen som familierådgiver i full offentlighet for medaljevinnere. Marit Bjørgen er blitt 34 år og er inne på tanken om å legge opp. Hun har sagt at hun vil vente til over påske før hun bestemmer seg. Det synes Skaset er alt for lenge. Hun har ikke noe mer å hente som langrennsløper. Nå må det handle om hennes neste livsfase, sier han til VG. Bjørgen har sagt til mediene at hun kan tenke seg å få barn.
Anita Moen Bonden som selv har vært i verdenseliten, reagerer på uttalelsene fra Skaset. Hun synes Bjørgen må få bestemme dette helt selv.
«Det er ingen som har noe med om Marit tenker på barn», sier hun. Berit Aunli og Anette Bø er helt enig og Trude Dybendal minner om at Skaset ikke er faren til Bjørgen en gang. Merkelig nok har de ikke spurt er Gro Harlem Brundtland og Erna Solberg. Dette er da vitterlig en sak av stor nasjonal betydning.
VG har heller ikke laget en meningsmåling slik at Bjørgen kan få vite hva folket mener.
Sex med SV
Skal SV overleve, må de finne en skikkelig vinnersak. Den mener ungdomspartiet de har funnet. Sosialistisk Ungdom vil at det skal bli «kulere å pule» og krever at elevene skal lære om både leketøy og onani på skolen. SU ville ha et obligatorisk antall timer med seksualundervisning. Det skal være frivillig for lærerne å undervise om sex, og de skal få jevnlig kursing. Undervisningen må legge opp til mer «praktiske øvelser og gruppearbeid», het det i forslaget.
Landsmøtet syntes dette var å gå vel langt. Siden tidenes morgen har folk «fått til dette med puling». Hvis det er meningen den slags skal gjøres over alt og så og si med hvem som helst, er det mulig det trengs en del opplæring. De som kan det best i SVU får gi litt råd og vink rundt omkring siden det ikke blir mye skolen vil stille opp med. Det er Høyre som har makten i skolen for tiden. De vil garantert satse mer på «matte enn puleopplæring».
Stakkars Rattsø
Da er det tid for å gi litt trøst til «superutvalgsleder» og professor Jørn Rattsø. Han anklager Bondelaget for å være «blant de største mobberne av verste sort», som det heter i Nationen. Lærerorganisasjonen er visst like ille. Bakgrunnen er rapporten fra Produktivitetskommisjonen som Rattsø er leder for. Ifølge bøndene og Senterpartiet lever han et «formidabelt angrep på norsk matproduksjon». Rattsø burde vite at bønder ikke er å spøke med når noen vil ta subsidier fra dem. Han får være glad han slipper unna med kraftige bondeuttrykk framfor egg og tomater.
Nylige artikler
Norge, EU og Storbritannia enige om fiskeriavtale
EUs beslag av russiske midler: De Wever alene mot Kommisjonen – men vinner hjemme i Belgia
Økt oppmerksomhet uten politisk betydning
Monument-syndrom og offentlige bevilgninger
Så mange ledere er det i kommunen der du bor
Mest leste artikler
Regjeringen skroter lovfestet betalt ferie fra første arbeidsår: Akademikernes leder Lise Lyngsnes Randeberg er skuffet
Magne Lerø: Trump og EU: Forvirring rundt fredsplanen for Ukraina
Forsvarsmekanismer på arbeidsplassen: Hvordan ledere og ansatte lurer seg selv
Indre Namdal tester ny fastlegemodell: Kommunalt oppgavefellesskap i fokus
Vegard Einan i NHO Service og Handel: LOs søksmål om deltid truer den norske arbeidsmodellen