Europa
Skarp legekritikk mot EUs flyktninghjelp
Ifølge Leger Uten Grenser har EUs håndtering forverret situasjonen for folk på flukt.
Det skriver europaportalen.se.
Organisasjonen, som gir medisinsk hjelp til folk i nød over hele verden, mener at EU og medlemslandene fokuserer for mye på å stenge grensene sine.
«Det europeiske svaret på flyktning- og mifrantsituasjonen i Europa kan bare beskrives som overveldende mislykket», heter det i en rapport som legger til at avgjørelsene i stedet forverrer krisen.
Leger Uten Grenser utfordrer derfor EU og EU-landene i stedet å tilby flyktningene mulighet til å søke asyl allerede ved grensen, slik at det skapes lovlige veier inn i unionen.
I løpet av 2015 beregnes det at drøyt én million flyktninger og migranter har tatt seg til EU-landene. Samtidig registreres nærmere 3800 dødsfall på Middelhavet blant personer som har forsøkt å flykte til Europa.
Nylige artikler
Omkamper er ikke et tegn på svak ledelse – det er prisen for sterke fagmiljøer
20 helsedirektører har pendlerbolig – koster 3 millioner kroner i året
– Vi kan streike i månedsvis
Lokale SV-profiler misfornøyd med Bergstø – vil ha ekstraordinært landsmøte
Arbeidslivet er ikke rigget for Gen Z
Mest leste artikler
Forsvarsmekanismer på arbeidsplassen: Hvordan ledere og ansatte lurer seg selv
Ole Gustav Gjekstad: Ny landslagssjef med fokus på individuell teknikk
Arbeidslivet er ikke rigget for Gen Z
Magne Lerø: Trump og EU: Forvirring rundt fredsplanen for Ukraina
Vegard Einan i NHO Service og Handel: LOs søksmål om deltid truer den norske arbeidsmodellen