Tillitsvalgte som jobber turnus skal sikres like vilkår som de som jobber dagtid, understreker LO-nestleder Henriette Jevnaker.
Ole Berg-Rusten/NTB
Spekter enige med LO og Unio om ny hovedavtale
Beredskap og tillitsvalgtes vilkår sto sentralt når Spekter ble enige med både LO og Unio om en ny avtale for de neste fire årene onsdag.
– Det er bra at samtlige hovedorganisasjoner er enige med oss i at sikkerhetssituasjonen i Norge nå medfører økt behov for fokus på sikkerhet og beredskap også i arbeidslivet og i partsrelasjonene. Tematikken er nå hensyntatt i hovedavtalene, og det er vi fornøyd med, sier administrerende direktør Anne-Kari Bratten i Spekter i en pressemelding.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Arbeiderpartiet slår tilbake: – Det brede lag av næringslivet er fornøyd med bedre og enklere anskaffelsesregler
I ettermiddag skjer det igjen: Regjeringen blir overkjørt av «et anarkistisk flertall»
Å være hyggelig eller være moraliserende
Flisespikkerne retter kniven mot Barth Eide
Når man blir sin egen moralske referanse
Mest leste artikler
Jan Ketil ARnulf om politisk maktpornografi: Hvorfor lærer vi aldri av skandalene?
Magne Lerø: Forsvarsministeren bommer når han advarer mot russisk propaganda i norske medier
Magne Lerø: Økokrim etterforsker Mona Juul og Terje Rød-Larsen for korrupsjon fører neppe fram
Advokater advarer: KI skaper utfordringer i varslingssaker
Magne Lerø om kronprinsesse Mette-Marit og Epstein-skandalen: Monarkiets fremtid i fare?