Annonse
etikk og samfunnsansvar
Vil ha garantier for lovlig drift
De statlige helseforetakene vil nå kreve skriftlige garantier for at Adecco og andre vikarfirmaer ikke bedriver sosial dumping.
Annonse
– Det er på grunn av den alvorlige situasjonen vi har sett de siste dagene. For oss er det viktig at levereandørene bekrefter at de har kontroll, sier Vidar Lødrup, HR-direktør i Helse-Sør-Øst, til Aftenposten.
Staten er storkunde hos det skandalerammede bemanningsselskapet Adecco Helse, som er førstelevarandør av sykepleiere til over 100 sykehus i Norge. I fjor brukte norske sykehus 487 millioner kroner på å kjøpe vikartjenester fra bemanningsselskaper.
Nå sender Helse Sør-Øst og de andre helseforetakene ut en påminnelse om regelverket i rammeavtalene til alle bemanningsselskapene de har kontakt med. (©NTB)
Les også:
Nylige artikler
Støres «kjekt å ha»-plan for Norge
Støre vil ha opp farten i Norge: – Flere ting tar for lang tid
Dødt løp for Ap og Frp i ny måling – begge får 25 prosent
Trond Bentestuen ny direktør i Norsk Tipping
Akershus fylkeskommune drives med evighetsperspektiv
Mest leste artikler
Slakter eget slagord
Forbundsleder Lill Sverresdatter Larsen i NSF varsler flere søksmål for overtidsbetaling til deltidsansatte sykepleiere
Digitaliseringsminister Karianne Tung om kunstig intelligens: En vekker for Norges digitale fremtid
Økende arbeidsledighet blant unge: Er arbeidslivet tilpasset Gen Z?
Lise Lyngsnes Randeberg: Unge arbeidstakere i advokatbransjen jobber ulovlig mye