Arbeidsliv
Ekstremværet Gyda melder sin ankomst onsdag. Flere fjelloverganger er stengt eller har kolonnekjøring, og også fergetrafikk er rammet.
Statens Vegvesen / NTB
DSB ber bedrifter med farlig virksomhet høyne beredskapen
Bedrifter som håndterer farlig stoff og eksplosiver, må være ekstra beredt på farene som følger ekstremværet, opplyser Direktoratet for sikkerhet og beredskap.
– Meteorologisk institutt har sendt ut et rødt farevarsel om ekstremt mye regn for sørlige deler av Trøndelag og Møre og Romsdal. Storulykkevirksomheter og andre som håndterer farlig stoff og eksplosiver, må holde seg orientert om faren i sitt område og forberede seg på å håndtere situasjonen på eget anlegg, skriver DSB i en pressemelding.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Konkurranseklausulen – blokkerer den jobbyttet mitt?
Britisk statsminister utelukker EU-søknad i denne perioden
Lula gjenvalgt som president i Brasil, taperen nekter å godta resultatet
106 ansatte får sluttpakke i NRK
Et offentlig Norge som regulerer og bevilger – ikke skaper: Er norsk næringsutvikling i Norge ute av kurs?
Mest leste artikler
KI kan ta feil med stor overbevisning – illusjonen om én intelligens
NITO: Arbeidsgivere må følge reglene om overtid
NVE gir første vindkraftkonsesjon på ni år
– «De tradisjonelle» vil fortsette å gjøre det samme, med lavere kostnader. «De smarte» tenker annerledes
Ny metastudie viser at det å fremstå som en ledertype ikke nødvendigvis gir effektiv ledelse.