Arbeidsliv
Kamp om heltid
LOs nestleder Gerd Kristiansen vil at Arbeiderpartiet skal lovfeste retten til heltid i arbeidslivet – noe kvinnepolitisk leder i partiet, Anniken Huitfeldt, ikke synes særlig om.
– Jeg oppfatter at Anniken Huitfeldt mener vi ikke må glemme de som vil jobbe deltid opp i dette, men muligheten for å jobbe frivillig deltid vil alltid ligge der. Det er ikke dem vi skal bekymre oss for, sier Kristiansen til Dagbladet.
Mange Ap-politikere støtter hennes innspill for å få lovfeste retten til heltid i arbeidslivet, og er et gryende krav i Aps kvinnenettverk. Saken ble også luftet på Aps siste landsstyremøte.
Det er tydelig at det er en gjeng med damer i Ap som har bestemt seg for at nå er det nok, sier Kristiansen, som også sier at om Ap kommer med loven, så skal LOs tillitsvalgte gjøre resten av jobben.
– Vi har god kontakt med Gerd om dette, og jeg følger dette arbeidet nøye som kvinnepolitisk leder, sier Huitfeldt.
Nylige artikler
AfD revurderer Dexit-strategi
Er du en KI-robot – eller kanskje er du et menneske?
Brasil går til andre valgomgang etter overraskende Bolsonaro-seier
Når kuler og krutt erstattes av bits og bytes
Digitalisering: Førstelinjen forsvant ikke – den fikk vanskeligere oppgaver
Mest leste artikler
Psykologisk trygghet i norsk arbeidsliv: NHH-forsker Bård Fyhn deler innsikt
Derfor sparker fotballklubber trenere – og tar dårlige beslutninger
Elin Ørjasæter og Maria Molvær Nesseth – praktiske tips om rekruttering
Ståle Langvik om PISA-resultatene: Vet staten om tiltakene i skolen virker?
Statlige toppledere tjener langt mer enn i privat sektor