Arbeidsliv
«Regjeringen vil stille strengere krav til Navs tiltaksleverandører og sørge for at oppnådde resultater tillegges vekt ved tildeling av oppdrag», står det i den politiske plattformen som ble framforhandlet på Granavolden Gjæstgiveri av (f.v.) Erna Solberg, Siv Jensen, Trine Skei Grande og Kjell Ingolf Ropstad.
Cornelius Poppe / NTB scanpix
– Nav-anbud i strid med regjeringsplattformen
Nav vil tildele kontrakter verdt milliarder uten å stille krav til erfaring og dokumenterte resultater. Det synes å stå i strid med regjeringens politikk, mener tiltaksleverandører.
Nav har utlyst store konkurranser på levering av arbeidsmarkedstiltakene avklaring og oppfølging. Kontraktene som er utlyst, har en verdi på over én milliard kroner, og nye anbudskonkurranser verdt flere milliarder vil komme.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
«Vi må ta en prat ...» Hvordan bli flinkere til å ta de vanskelige samtalene
Ledelse når ressursene ikke strekker til
Hvis du må følge opp alt: Har du ansatt feil, eller leder du feil?
Alle trenger å være del av en flokk
Arbeidstilsynet advarer hotellbransjen
Mest leste artikler
Stortinget bremser kjønnsaktivisme i Bufdir: Hva betyr det?
Hvorfor forlater eldre arbeidslivet tidlig? Ny bok av Lisa Wade
LO og NHO forsvarer statens bidrag til AFP
Hvordan håndtere varsling før drøftelsesmøte: Arbeidsgivers rettigheter og plikter
Jonsborg/Johansen: Hvordan psykologisk trygghet kan øke innovasjonsevnen i norsk arbeidsliv