Arbeidsliv
MANGE TRUSLER: Nav-ansatte er blant dem som ofte trusler. Bildet viser et Nav-kontor i Bergen sentrum, som ble midlertidig stengt i 2009 etter melding om at en mann var blitt observert med en pistol og håndgranat.
Tor Erik H. Mathiesen/scanpix
Omfattende vold og trusler mot ansatte i velferdsyrker
Fire av ti ansatte i velferdstjenester har opplevd vold eller trusler knyttet til jobben det siste året. Dette er en trussel mot velferdsstaten, mener FO-leder Mimmi Kvisvik.
Vold og trusler mot ansatte i velferdsyrker er et omfattende problem, viser en undersøkelse forskningsstiftelsen Fafo har gjort for Fellesorganisasjonen (FO).
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Konkurranseklausulen – blokkerer den jobbyttet mitt?
Britisk statsminister utelukker EU-søknad i denne perioden
Lula gjenvalgt som president i Brasil, taperen nekter å godta resultatet
106 ansatte får sluttpakke i NRK
Et offentlig Norge som regulerer og bevilger – ikke skaper: Er norsk næringsutvikling i Norge ute av kurs?
Mest leste artikler
KI kan ta feil med stor overbevisning – illusjonen om én intelligens
NITO: Arbeidsgivere må følge reglene om overtid
NVE gir første vindkraftkonsesjon på ni år
– «De tradisjonelle» vil fortsette å gjøre det samme, med lavere kostnader. «De smarte» tenker annerledes
Ny metastudie viser at det å fremstå som en ledertype ikke nødvendigvis gir effektiv ledelse.