Arbeidsliv
VIL HA STORE TENKERE: – Vi ønsker oss enda flere av de som tenker stort, og de som satser. LO har ikke stått i front for å hylle investorer i Norge. Så jeg håper dette varsler en endring, sier statssekretær Lars Jacob Hiim (H) i Nærings- og fiskeridepartementet.
Flickr/Difi.
Ønsker Gabrielsen «velkommen etter»
I Nærings- og fiskeridepartementet er man naturlig nok svært tilfreds med næringspolitikken de siste fire årene. Den politiske ledelsen trekker fram skatt og satsing på innovasjon når den omtaler egne suksesser.
I et intervju med Dagens Perspektiv sist uke, etterlyser LO-leder Hans Christian Gabrielsen «flere kapitalister i Norge». Gabrielsens poeng er at det er for få private investorer som investerer i arbeidsplasser, industri og næringsvirksomhet – de fleste setter pengene sine i eiendom.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
«Vi må ta en prat ...» Hvordan bli flinkere til å ta de vanskelige samtalene
Ledelse når ressursene ikke strekker til
Hvis du må følge opp alt: Har du ansatt feil, eller leder du feil?
Alle trenger å være del av en flokk
Arbeidstilsynet advarer hotellbransjen
Mest leste artikler
Stortinget bremser kjønnsaktivisme i Bufdir: Hva betyr det?
Hvorfor forlater eldre arbeidslivet tidlig? Ny bok av Lisa Wade
LO og NHO forsvarer statens bidrag til AFP
Hvordan håndtere varsling før drøftelsesmøte: Arbeidsgivers rettigheter og plikter
Jonsborg/Johansen: Hvordan psykologisk trygghet kan øke innovasjonsevnen i norsk arbeidsliv