Arbeidsliv
VIL HA STORE TENKERE: – Vi ønsker oss enda flere av de som tenker stort, og de som satser. LO har ikke stått i front for å hylle investorer i Norge. Så jeg håper dette varsler en endring, sier statssekretær Lars Jacob Hiim (H) i Nærings- og fiskeridepartementet.
Flickr/Difi.
Ønsker Gabrielsen «velkommen etter»
I Nærings- og fiskeridepartementet er man naturlig nok svært tilfreds med næringspolitikken de siste fire årene. Den politiske ledelsen trekker fram skatt og satsing på innovasjon når den omtaler egne suksesser.
I et intervju med Dagens Perspektiv sist uke, etterlyser LO-leder Hans Christian Gabrielsen «flere kapitalister i Norge». Gabrielsens poeng er at det er for få private investorer som investerer i arbeidsplasser, industri og næringsvirksomhet – de fleste setter pengene sine i eiendom.
Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd
99,- 750,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd
2835,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd
1,- 205,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd
2400,-
KJØP
Nylige artikler
Norge, EU og Storbritannia enige om fiskeriavtale
EUs beslag av russiske midler: De Wever alene mot Kommisjonen – men vinner hjemme i Belgia
Økt oppmerksomhet uten politisk betydning
Monument-syndrom og offentlige bevilgninger
Så mange ledere er det i kommunen der du bor
Mest leste artikler
Regjeringen skroter lovfestet betalt ferie fra første arbeidsår: Akademikernes leder Lise Lyngsnes Randeberg er skuffet
Magne Lerø: Trump og EU: Forvirring rundt fredsplanen for Ukraina
Forsvarsmekanismer på arbeidsplassen: Hvordan ledere og ansatte lurer seg selv
Indre Namdal tester ny fastlegemodell: Kommunalt oppgavefellesskap i fokus
Vegard Einan i NHO Service og Handel: LOs søksmål om deltid truer den norske arbeidsmodellen