Arbeidsliv
Administrerende direktør i Rentokil Initial, Espen Agnalt, advarer mot slapp jobbhygiene, og viser til undersøkelser som sier at dette kan bli dyrt for bedriftene.
Bård Andersson
– Slapp jobbhygiene gir høyere sykefravær
Mobiltelefoner, pc–tastaturer, dørhåndtak og håndtrykk er de største smittesprederne på arbeidsplassen, viser ny undersøkelse.
I en undersøkelse, gjennomført av Norstat på vegne av Initial Hygieneservice, kommer det frem at 13 prosent av de ansatte som ble spurt mener kollegers håndhygiene er dårlig. Hygieneekspert og administrerende diektør. i Rentokil Initial, Espen Agnalt, sier at norske ledere må ta sitt ansvar for å legge til rette for trivsel på arbeidsplassen. Da er gode hygieneløsninger- og rutiner en undervurdert faktor blant mange ledere.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Kraftig opptrapping av hotell- og restaurantstreiken i helgen: – Vi mener alvor
Ny smell for regjeringen i Stortinget – må gi full momsgaranti til frivillige
Norge gir 1,7 milliarder til Verdens matvareprogram
Pensjonsgapet: 4 av 10 bedrifter betaler minstesats for tjenestepensjon
Når kosen kveler kreativiteten
Mest leste artikler
Stortinget bremser kjønnsaktivisme i Bufdir: Hva betyr det?
Hvorfor forlater eldre arbeidslivet tidlig? Ny bok av Lisa Wade
LO og NHO forsvarer statens bidrag til AFP
Hvordan håndtere varsling før drøftelsesmøte: Arbeidsgivers rettigheter og plikter
HR Norge: Staten bør trekke seg fra AFP og støtte de som trenger det mest