Ledelse
Politimester i Øst politidistrikt Ida Melbo Øystese ga folka sine stort handlingsrom etter skredkatastrofen på Gjerdrum.
Lise Åserud / NTB
Fare for at handlingsrommet blir mindre
− Handlingsrom og tillit fra toppledelsen er et av de viktigste suksesskriteriene for norsk politi. Nå er dette handlingsrommet i ferd med å bli mindre.
Det sier professor i organisasjon og ledelse ved Høyskolen Kristiania og Politihøgskolen i Oslo, Cathrine Filstad. Hun har i en årrekke forsket på politiet og politiledelse, og har skrevet fler bøker om organisasjon og ledelse. Sist høst var kom hun med boken «Politiledelse i praksis», som er basert Filstads mangeårige forskning på politiledelse.
Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd
99,- 750,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd
2835,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd
1,- 205,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd
2400,-
KJØP
Nylige artikler
– Styreledelse er ingen sjekkliste, men et lederoppdrag
Når sjefen gruer seg til julebordet
EUs jernrammer er dårlig butikk
Hvordan får vi et forsvarlig rehabiliteringstilbud fremover?
Høyre vil gi prins Sverre Magnus fulltidsjobb i kongehuset
Mest leste artikler
Regjeringen skroter lovfestet betalt ferie fra første arbeidsår: Akademikernes leder Lise Lyngsnes Randeberg er skuffet
Magne Lerø: Trump og EU: Forvirring rundt fredsplanen for Ukraina
Forsvarsmekanismer på arbeidsplassen: Hvordan ledere og ansatte lurer seg selv
Indre Namdal tester ny fastlegemodell: Kommunalt oppgavefellesskap i fokus
Vegard Einan i NHO Service og Handel: LOs søksmål om deltid truer den norske arbeidsmodellen