Ledelse

Topplederne som håndterer kriseledelse best, veksler som regel mellom avstand og tett kontakt med kriseledelessteamet, ifølge kriseforsker Synnøve Nesse. – De vet hva som skjer i teamet, hvorfor beslutninger blir tatt og har tett kontakt, uten å lede kriseteamet fra time til time,

– Hold toppsjefen utenfor teamet som jobber med kriseledelse

Toppsjefen bør ha tett kontakt med, men ikke selv være en del av kriseledelsesteamet, råder kriseforsker Synnøve Nesse.

Publisert Sist oppdatert

8 av 10 ledere som har deltatt i AFFs nye undersøkelse oppgir at de mobiliserte kriseledelsesteam allerede tidlig i krisen.

I undersøkelsen er det ikke blitt spurt om hvem det er som deltar i disse kriseteamene, men forsker og seniorkonsulent Synnøve Nesses erfaring er at det varierer.

For å lese denne saken må du være abonnent

Dagens Perspektiv - nye saker på nett hver dag og 8 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler digitalt og e-utgaven. For å få papirutgaven, velg nett og papir. Vi har disse tilbudene:

Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd

99,- 750,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd

2835,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd

1,- 205,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd

2400,-

KJØP

Powered by Labrador CMS