Ledelse
Odin Johannessen i NSR har merket seg at Nasjonal sikkerhetsmyndighet har beskrevet det siste året som et taktskifte innenfor digital risiko.
iStock/matejmo
− Hver og en av oss er ofte det svakeste leddet
− Sikkerhet må være en del av den helhetlige virksomhetsstyringen for å oppnå et forsvarlig sikkerhetsnivå. Det er summen av tiltak satt i system som øker den digitale sikkerheten.
Det sier administrerende direktør i Næringslivets sikkerhetsråd (NSR), Odin Johannessen. NSR representeres og eies av næringslivets organisasjoner, og medlemmene er norske virksomheter i alle typer bransjer. NSR har som oppgave «å legge til rette for effektivt og tillitsfullt samarbeid på tvers av sektorer og bransjer, i den hensikt å kartlegge, forebygge og bekjempe hele bredden av sikkerhetstrusler som vårt næringsliv står overfor».
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Veien inn i EU kan bli enklere
Nå skal Høyesterett endelig klargjøre hva som er «særlig uavhengig stilling»
I dag avlegger kong Haakon sin ed i Stortinget
Togstreik kan ramme Østlandet onsdag
Uenighet om «borgfred» etter Vedum-utspill
Mest leste artikler
Høyesterett skal avklare «særlig uavhengig stilling» og overtid
Hva er ADHD? Og hvordan arter ADHD seg i arbeidslivet? Lege og psykiater Espen Anker gir svar.
54 prosent av kommunedirektørene vurderer å slutte
Tre spørsmål om endring
Ny rapport: Detaljstyring i Nav svekker faglig skjønn