Ledelse
Flaggkommandør, rektor og sjef Lars Arne Aulie har 41 år i Forsvaret bak seg. De siste årene har han jobbet i ledelsen ved Forsvarets høgskole, der han har hatt ansvaret for en omfattende omstilling.
kpr
− Jeg har verken beordra uniformen på eller av
Akademisk frihet står høyt i kurs også når rektor er flaggkommandør i Forsvaret og har både stjerne og anker på skjorta.
Flaggkommandør Lars Arne Aulie har 41 år i Forsvaret bak seg. De siste årene har han jobbet i ledelsen ved Forsvarets høgskole, der han har hatt ansvaret for en omfattende omlegging av Forsvarets mange utdanninger. Det siste halve året har han vikariert som rektor og sjef (i Forsvaret er en toppleder alltid sjef), og til sommeren sier han takk for seg til uniformen, og blir pensjonist i en alder av 60. Sånn er det i Forsvaret.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
20 alvorlige fallulykker på jobb siden april: – Dette er for høye tall
Rubio: USA vil ha Iran-avtale, men ikke for enhver pris
Utviklingsministeren: – Norske penger hjelper folk i Venezuela
Frankrike stenger atomreaktorer i varmen
Våre viktigste kolleger bor på innsiden
Mest leste artikler
Jan Ketil Arnulf om å åpne for en sivil sjef for E-tjenesten: Ingen garanti for å finne en god kandidat
Må sjefen for E-tjenesten ha militær bakgrunn? Strid om sivil leder
ADHD i arbeidslivet: Slik kan åpenhet og fleksibilitet gi bedre resultater på jobb
Ståle Langvik: Statlig sløsing skjuler snikrasjonering i velferden
Tom Karp om sterke ledere: Derfor utfordres demokrati og ledelse nå