Ledelse
Flaggkommandør, rektor og sjef Lars Arne Aulie har 41 år i Forsvaret bak seg. De siste årene har han jobbet i ledelsen ved Forsvarets høgskole, der han har hatt ansvaret for en omfattende omstilling.
kpr
− Jeg har verken beordra uniformen på eller av
Akademisk frihet står høyt i kurs også når rektor er flaggkommandør i Forsvaret og har både stjerne og anker på skjorta.
Flaggkommandør Lars Arne Aulie har 41 år i Forsvaret bak seg. De siste årene har han jobbet i ledelsen ved Forsvarets høgskole, der han har hatt ansvaret for en omfattende omlegging av Forsvarets mange utdanninger. Det siste halve året har han vikariert som rektor og sjef (i Forsvaret er en toppleder alltid sjef), og til sommeren sier han takk for seg til uniformen, og blir pensjonist i en alder av 60. Sånn er det i Forsvaret.
Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd
99,- 750,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd
2835,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd
1,- 205,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd
2400,-
KJØP
Nylige artikler
Fredsprisvinneren vant folkets hjerter – tross alt
Ny vurdering av pendlerfradrag kan gi penger tilbake
Dette er Høyre-trioens distriktsalibi: Odelsgutt fra bøgda
Slik skal Norge gjøre seg mer attraktivt
Chile kan få sin mest høyreorienterte president siden Pinochet
Mest leste artikler
Økende arbeidsledighet blant unge: Er arbeidslivet tilpasset Gen Z?
Slakter eget slagord
Historisk vedtak: FN-konvensjon for funksjonshemmede innlemmes i norsk lov
Frank Gran om omkamper i kunnskapsorganisasjoner: Forståelse og ledelse
Forbundsleder Lill Sverresdatter Larsen i NSF varsler flere søksmål for overtidsbetaling til deltidsansatte sykepleiere