Ledelse
Vi liker å tenke på ledere som trygge, men organisasjonspsykolog Paul Moxnes har i årenes løp hatt mange ledere på kurs som bekymrer seg og er redde. Men – redsel er ikke nødvendigvis handlingslammende, understreker han. Redsel kan snus til prestasjoner.
Anita Myklemyr / Pressmaster, Dreamstime (montasje)
– Ledere må ha trygghet for å våge og angst for å vinne
Som leder trenger du å være trygg og redd samtidig, mener Paul Moxnes. I over 25 år har organisasjonspsykologen undervist norske ledere i den friske angstens mekanismer.
Å ligge søvnløs og grue seg til noe som skal skje på jobb dagen etter. Å slåss med mørke tanker som kverner rundt i hodet. Å neste dag sitte bak rattet i bilen, ved et skrivebord og til slutt på et stort og viktig møte med en tung følelse i magen. Kanskje har du hjertebank. Kanskje føles beina som gele.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Må man formalisere egen avtale om hjemmekontor?
Sannsynligvis mer bombing av Iran
Hvordan sikrer staten seg den beste sjefen?
Advokat: KI-råd og lav varslingsterskel skaper unødige konflikter i arbeidslivet
Første streik i årets lønnsoppgjør et faktum
Mest leste artikler
Jobb & karriere: Hvordan vite om du skal bli i jobben eller gå videre som leder
Konsekvenser av innleie-innstramminger i bygg- og anleggsbransjen
Hvordan unngå å overbelaste dine mest motiverte ansatte
Trine Larsen om å forberede seg på sorte svaner: Uforutsigbarhet i dagens verden
Hvordan norske toppledere bruker LinkedIn – og lykkes med det