Ledelse
Vi liker å tenke på ledere som trygge, men organisasjonspsykolog Paul Moxnes har i årenes løp hatt mange ledere på kurs som bekymrer seg og er redde. Men – redsel er ikke nødvendigvis handlingslammende, understreker han. Redsel kan snus til prestasjoner.
Anita Myklemyr / Pressmaster, Dreamstime (montasje)
– Ledere må ha trygghet for å våge og angst for å vinne
Som leder trenger du å være trygg og redd samtidig, mener Paul Moxnes. I over 25 år har organisasjonspsykologen undervist norske ledere i den friske angstens mekanismer.
Å ligge søvnløs og grue seg til noe som skal skje på jobb dagen etter. Å slåss med mørke tanker som kverner rundt i hodet. Å neste dag sitte bak rattet i bilen, ved et skrivebord og til slutt på et stort og viktig møte med en tung følelse i magen. Kanskje har du hjertebank. Kanskje føles beina som gele.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Fristelsen til å stadig skylde på andre
Ekspert frykter Ukrainas skjebne: – Bør gå kaldt nedover ryggen på europeerne
Ny AUF-leder vil ha unge i arbeid: – Trenger mer cash
Det maskiner ikke kan gjøre
Arbeidsmiljøloven står i veien for fremtidens arbeidsliv
Mest leste artikler
Høyesterett strammer inn: Flere kan få krav på overtidsbetaling
Henning Bang: Hva skiller gode og dårlige ledergrupper?
Vegard Einan: Tariffavtaler svekker bedriftenes konkurransekraft
Nato i kaos: Trump skaper usikkerhet om Ukraina og Russland
Slik takler du jobbavslag og beholder selvfølelsen i jobbsøkingen