Ledelse
–Alle kan nok ikke ta en slik jobb. Det er ingen nybegynner-jobb, sier den ferske Nav-direktøren Sigrun Vågeng.
Knut Petter Rønne
Ny NAV-direktør Sigrun Vågeng: – Jeg er ekstremt opptatt av ledelse
Fra neste år må alle Navs 1500 ledere belage seg på å bruke tid på utvikling. Alle skal gjennom et eget lederutviklingsprogram. Den nye Nav-direktøren vil ha et tydeligere Nav og hun vil gi mer frihet til lokalkontorene.– Hvis vi skal bli tydeligere, må vi ha ledere som tør og omgivelser som tåler, sier Sigrun Vågeng.
Sigrun Vågeng ble lansert som ny NAV-direktør 18. september. Allerede 5. oktober var hun på plass i sin nye jobb. Alt ble lagt til rette for at Vågeng kunne sette i gang med jobben så raskt som mulig.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Spekter: – Kulturen vil bli salderingspost i kommunene
FT: USA knytter sikkerhetsgarantier for Ukraina til fredsavtale som gir bort territorium
Det er noe som mangler i debatten om innovasjon
Svar til Vegard Einan: Anbud er ikke veien til bedre tjenester
Stiller spørsmål om LO/Ap-samarbeid i Stortinget
Mest leste artikler
Diskrimineringsnemnda og Kirkerådet: Leder degradert etter kontroversiell rasismeavgjørelse
Jobb & karriere: Hvordan håndtere økt sykefravær og stress i arbeidsmiljøet
Kunstig intelligens og arbeidsliv: Fire scenarier for 2035
Norge svarer ESA: Innleieregler og EØS-avtalen under lupen
Betyr endringene i arbeidsmiljøloven som kom 1. januar at det blir færre arbeidsmiljøsaker om krenkelser og trakassering?