Ledelse
Det er problematisk at det prates om mangfold på så forskjellige måter, uten at vi har gode begreper for hvordan vi snakker om det, mener en gruppe masterstudenter ved UiO, som på oppdrag fra rekrutteringsselskapet Visindi har utarbeidet en rapport om mangfold i styrer. Oskar Råkil og Emilie Høybråten Hansen (t.h) er to av studentene bak rapporten. I midten: Mona Wille, partner i Visindi.
Anita Myklemyr
Nytteverdien av mangfold er ulik fra styre til styre
Styremedlemmer og mangfold-eksperter ser ulikt på verdien av mangfold i styrer, viser rapport. Det er også forskjell på mangfoldets nytteverdi fra styre til styre.
Næringsminister Jan Christian Vestre har sendt et lovforslag til Stortinget som stiller krav om at alle store og mellomstore foretak må ha minst 40 prosent kvinner i styret. Det legges det opp til at de nye reglene skal innfases fra 2024, og at de i første omgang kommer til å gjelde for rundt 8000 selskaper.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Europas viktigste forsvar er ikke bare flere våpen
Mindre prisvekst gir rentehåp: – Veldig gode nyheter
Den perfekte kandidaten finnes bare på papiret
KS-leder Gunn Marit Helgesen: – Har store forventninger til Kommunekommisjonen II
Ny rapport: Vest-Europa har opplevd sin varmeste juni noensinne
Mest leste artikler
Ny ikke-relevant drittpakke mot Støre
KS-leder Gunn Marit Helgesen: Vil ha større lokalt handlingsrom og reduserte forventninger til kommunene
Even Bolstad i HR Norge: Stortinget må ta tak i sykefravær og AFP
Støre må støtte forhandlinger med Russland om Ukraina på Nato-toppmøtet
Lavere inflasjon i juni gir rentehåp – prisveksten langt under Norges Banks anslag