Ledelse
At man kan bli sliten og lei av jobben innimellom, er noe de fleste av oss kan oppleve fra tid til annen. Men å bli «utbrent», er «sliten» på et hel annet nivå.
Tetiana Soares.
Se opp for tegn på utbrenthet
Optimismen er tilbake. I høst starter hele arbeidslivet på en skikkelig «ny giv». Men alle endringene og den knallharde konkurransen kan ha sin pris. Uholdbart høyt arbeidspress over tid, kan føre til overarbeid og utbrenthet, sier professor.
Folk strømmer tilbake på kontoret etter pandemien, men det gamle kontoret skal ominnredes og reorganiseres til hybridkontor. Dessuten har digitaliseringen skutt fart under pandemien, og den som ikke henger med i den svingen, blir løpt fra, så her er det bare å sko seg for enda tøffere konkurranse.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Endringer i regjeringen: Støre på Slottsplassen med de nye statsrådene
Elevene som ikke er med i PISA-tallene
Norge oppretter ambassade i Qatar
Sveriges regjeringsalternativer: Anderssons umulige dilemma
Når ønsket om å jobbe møter behovet for tilrettelegging
Mest leste artikler
Tjenende lederskap: selvmotsigelse eller bærekraftig ledelse?
Høyesterett skal avklare «særlig uavhengig stilling» og overtid
Sykmeldt: Slik ber du om tilrettelegging uten å dele diagnose
Forbes: Kong Harald V hadde liten konstitusjonell makt. Han ledet likevel
Kommuneforskere: Norge mangler politisk vilje til omstilling