Ledelse
Nadia Hasnaoui er én av 16 personer som deltok på et karriereutviklingskurs for personer over 50 år, og sier at hun har hatt stor nytte av det
Audun Braastad / NTB scanpix
Seniorene trenger mer selvtillit i arbeidslivet
Nadia Hasnaoui (53) og Randi Bakke (63) fra NRK ble sendt på karriereutviklingskurs av HR-sjefen. Sammen er de to av deltakerne i et prosjekt som skal gi ansatte over 50 år selvtillit til å unngå å ende opp som kontorinventar.
Pilotprosjektet ble gjennomført av karriererådgivningsselskapet AS3 i samarbeid med Senter for politikk. Nadia Hasnaoui sier at kurset har gitt henne økt selvtillit. Hun er én av 16 personer som var med i prosjektet som hadde som mål å gi norske arbeidstakere en bedre seniorkarriere. Deltakerne fikk i kurset arbeide med å kartlegge sine ferdigheter, preferanser og karrieremuligheter, og lære å synliggjøre dette overfor arbeidsgiveren.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Forsvaret bistår politiet med vakthold i Oslo
Trump: – Vi avsluttet krigen med Iran i dag
Norsk sokkel har passert toppen – eksporten på rekordnivå
Om fornuft og dømmekraft i lederskapet
Jeg jobber med KI. Derfor vil jeg helst ikke snakke om KI
Mest leste artikler
Torbjørn Aas om når styring tar plassen til ledelse: Derfor må offentlig sektor styres bedre
Studentenes reaksjon på kunstig intelligens handler ikke bare om jobber, men om læring, kritisk tenkning og et mer krevende arbeidsliv.
Norsk studie: Toppledere lar personlige verdier og følelser styre beslutninger
Anthropic ber om KI-pause: Reell advarsel eller smart PR-stunt?
Marlen Lauritsen/Silje Finnskog Jensen: Lederflukt er den største sikkerhetsrisikoen i norsk næringsliv