Torbjørn Wist er Telenors nye finansdirektør
Torbjørn Wist er ansatt som ny finansdirektør i Telenor. Han starter i jobben senest 1. februar neste år.
– Vi er veldig glade for å ha Torbjørn tilbake i Telenor-teamet som en sterk bidragsyter til vår strategi. Han tar med seg dyp innsikt i telekombransjen og solid finanskompetanse, skriver Telenor Group i en pressemelding.
Vender tilbake
Wist kommer fra stillingen som konserndirektør og finansdirektør i rederiet Wallenius Wilhelmsen og var før det finansdirektør i SAS. Han har tidligere jobbet 13 år i Telenor, der han har fungert i ulike lederstillinger.
– Å komme tilbake til Telenor som finansdirektør er en stor ære og et privilegium. Telenor er i en unik posisjon til å skape verdier for sine aksjonærer og andre interessenter ved å tilby innovative kundeløsninger og ny teknologi. Jeg er glad for å bli en del av denne reisen og bidra til konsernets strategiske retning og økonomiske resultater, sier Wist.
Konstituert finansdirektør
Frem til Wist tiltrer fortsetter Kasper Wold Kaarbø som konstituert finansdirektør, opplyser konsernsjef Sigve Brekke.
Nylige artikler
Anthropic går på børs – hva så?
Undersøkelse: Vi opplever stadig oftere at eldre kolleger diskrimineres
Har du mot til å ikke være deg selv som leder?
Den stille makten
Feil bruk kan gjøre KI til en unyttig nikkedukke
Mest leste artikler
Høyesteretts dom strammer inn reglene for særlig uavhengig stilling
Janes E. Kjeldsen om Equinors retorikk: Derfor tror nordmenn at fornybarandelen er høyere
Omvendt lommetyveri: Slik virker underforstått retorikk
Ingvald Thuen: Når bilen blir en sikkerhetsrisiko og etterretningssensor
Direktørveldet i NHO: Én av fem ansatte har direktørtittel