Velferd
Nav ber folk ta kontakt om de tror de er berørt av feilbehandling
Nav-sjefen ber folk som tror de er berørt av feilbehandling i sammenheng med Nav-saken om å ta kontakt.
Onsdag ble det kjent at Efta-domstolen mener feiltolkningen av EØS-regelverket strekker seg tilbake til før 2012.
I en pressemelding opplyser Nav-sjef Hans Christian Holte at de er ferdig med behandlingen av sakene til personer som var rammet av uretttmessige tilbakebetalingskrav og saker til personer som har fått urettmessig stans eller avslag.
– Vi har nå gjennomgått over 60.000 saker og avsluttet arbeidet med å finne berørte fra perioden etter 1. juni 2012. Jeg vil oppfordre alle som mener de er berørt, men som ikke har fått brev fra Nav, om å ta kontakt, sier Holte i pressemelding en.
Saksbehandlingen fortsetter på saker til personer med urettmessig trekk av arbeidsavklaringspenger i en periode (avkortning). Det anslås at om lag ytterligere 1.500 personer vil få etterbetalt penger etter behandling av disse.
Det totale omfanget av personer som er rammet av feiltolkningen etter 1. juni 2012, anslås å være i overkant av 7.000 personer.
Nylige artikler
Gir råd om hvordan du blir mer effektiv på jobben med KI
KI-genererte varsler ute av kontroll
Er det greit å ta ekstrajobb hos en annen arbeidsgiver?
Rødt vil stanse nye datasentre: – Kan ikke bli hele Europas minnepinne
Demokratiets skjulte makt: Hvem bestemmer egentlig hvilken kunnskap som teller?
Mest leste artikler
Vegard Einan: Overtidsbetaling for deltidsansatte kan koste milliarder
4 av 10 ledere synes det er krevende å lede ansatte som jobber fra hjemmekontor, viser undersøkelse
Ståle Langvik: 84 milliarder brukt uten bedre resultater i skolen
Omorganiseringer øker kraftig: Flere frykter å miste jobben
La Jens Stoltenberg starte dialog med Russland og Putin