Annonse
Helse
Sju ekstra koronamilliarder til svensk helsevesen
Sverige skal bruke sju milliarder svenske kroner ekstra på helseinnsats og vaksinasjoner i kampen mot pandemien.
Annonse
I tillegg til innkjøp og utrulling av vaksiner, skal milliardbevilgningen brukes på behandling av covid-19-pasienter og annen behandling som er utsatt på grunn av pandemien.
– Vi tilfører økonomiske ressurser for å styrke vaksinasjons- og smittevernarbeidet, sier finansminister Magdalena Andersson på et pressekonferanse tirsdag.
Forslaget om ekstra penger til helsevesenet ligger i et tilleggsforslag til revidert budsjett og det reviderte vårbudsjettet som legges fram 15. april.
– Vi kommer med et forslag om å legge ytterligere to milliarder til regionene, sier Andersson. Regionene har ansvar for helsetjenester i Sverige.
Nylige artikler
Havnet på barnebordet – der startet ideen til boka
Hva innebærer egentlig retten til «å stå i stilling»?
Norsk politi savner politisk erkjennelse og handlekraft
Anbudsregimer som virker mot sin hensikt
YS ser mulighet for et godt lønnsoppgjør etter ny konjunkturrapport
Mest leste artikler
Diskrimineringsnemnda og Kirkerådet: Leder degradert etter kontroversiell rasismeavgjørelse
Jobb & karriere: Hvordan håndtere økt sykefravær og stress i arbeidsmiljøet
Norge svarer ESA: Innleieregler og EØS-avtalen under lupen
Jens Kjeldsen forklarer hvorfor Mark Carneys tale i Davos var en retorisk suksess
LO og Ap-samarbeid i Stortinget: Spørsmål om innleierestriksjoner